Home » Cytaty » Cytaty o pomyłkach

Cytaty o pomyłkach

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o pomyłce i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do pomyłek, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o pomyłkach

***

James Joyce
Człowiek genialny nie myli się; jego pomyłki są zamierzone, są bramą prowadzącą do odkryć.
***
Aleksander Sołżenicyn
Jeszcze tylko błyśnie ci w twojej desperacji cyrkowy, papierowy księżyc: To pomyłka! Zaraz się połapią!
***
Stanisław Jerzy Lec
Wzięli go za kogoś innego, ale oddali lojalnie jego własnego trupa.
***
Milan Kundera
Zanim piękno zupełnie zniknie z tego świata, będzie jeszcze przez chwile istnieć jako pomyłka. Piękno jako pomyłka jest ostatnią fazą historii piękna.
***
Anton Czechow
Poetyzując miłość zakładamy z góry istnienie u tych, których kochamy, zalet, jakich oni częstokroć nie posiadają, a to stanowi dla nas źródło nieustannych pomyłek i cierpień.
***
Woody Allen
Gwiżdżę na mój dorobek. Katolik wierzy w życie pozagrobowe, a artysta i intelektualista w transcendencję dzieła sztuki. Obaj niestety się mylą.
***
Stanisław Jerzy Lec
Myl się zbiorowo.
***
Dorota Masłowska
Nie dzwoń, to pomyłka, chociaż gdzieś jest podobno taka jedna dziwka, nazywa się Pitz Patrycja i jest tak strasznie prawie jak ty brzydka, że może do niej zadzwoń i się zapytaj, bo ja nie, bo ja teraz idę do Centrum Galerii oddać się na manekin, sorry baj baj spierdalaj, dzięki za twoje zasrane komplementy.

Powyższy artykuł został wyświetlony od 29.07.2023 już 8381 razy! Mamy nadzieje, że nasze złote myśli Ci się przydają.

Leave a Reply