Home » Cytaty » Cytaty Thomasa Jeffersona

Cytaty Thomasa Jeffersona

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest Thomas Jefferson.

Cytaty Thomasa Jeffersona mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Jeffersona możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Thomasa Jeffersona, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Thomasa Jeffersona

***

Gazety służą do rozpraszania szkodliwych mgieł i dymów.
***
Błędne mniemanie można tolerować tam, gdzie zdrowy rozsądek jest gotów je zwalczyć.
***
Bunt przeciw tyranom to posłuszeństwo Bogu.
***
Człowiek, który nie boi się prawdy, nie musi wcale lękać się kłamstwa.
***
Nigdy innym nie każ robić, co sam możesz i powinieneś zrobić.
***
Człowiek, który żyje jak zboże, staje się słomą historii.
***
Sztuka życia to sztuka unikania cierpień.
***
Społeczeństwo, które będzie sprzedawać odrobinę wolności za odrobinę porządku, utraci obie te zalety, na obie bowiem nie zasługuje.
***
Historia nie uczy nas właściwie niczego innego poza tym, na czym polega złe rządzenie.
***
Mądra i pożyteczna jest władza, która nie dopuszcza, by ludzie czynili sobie nawzajem krzywdy, a jednocześnie nie miesza się do ich pracy i nie zabiera im zarobionego przez nich chleba.

Powyższy artykuł został wyświetlony od 28.06.2023 już 8576 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply