Home » Cytaty » Cytaty o przegranej

Cytaty o przegranej

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o przegranej i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do przegranej, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o przegranej

***

Tytus Liwiusz
Biada pokonanym.
***
Umberto Eco
Ulec, stawiając czoło kosmicznemu spiskowi, to żaden wstyd.
***
Alfred Hitchcock
Miłość to partia kart, w której wszyscy oszukują: mężczyźni, by wygrać, kobiety, by nie przegrać.
***
Władysław Bartoszewski
Cóż z tego, że dobro zwycięża, jeśli zło stać na przegraną.
***
Wolter
Dwa razy byłem na progu ruiny: raz, kiedy zostałem w sporze pokonany, a drugi raz – kiedy spór wygrałem.
***
Adam Mickiewicz
Zwyciężonemu na pomnik grobowy Zostaną suche drewna szubienicy, Za całą sławę krótki płacz kobiecy I długie, nocne rodaków rozmowy.
***
Adolf Dygasiński
Miliony jestestw pada w krwawych zapasach o kawałek chleba, o uczucie swoje, o prawa; jedne giną, aby żyły drugie. Każdy się bowiem broni, każdy walczy, ale nie każdy zwycięża. Życie ziemskie oraz ziemia sama, aby się zapłodnić, potrzebuje trupów, aby życie rozwijać dalej. Więc gdy jedni święcą pogrzeby i żałobę, drudzy ich kosztem wyprawiają wesela i uczty. W walce o istnienie znajdujemy tak dobrze trupy mrówek, świerszczów, motyli, jak zwłoki ludzi i różnych ssaków. Bo nic się nie organizuje bez dezorganizacji. Wszędzie jest wojna, wszędzie bohaterowie triumfatorzy i bohaterzy męczennicy.

Powyższy artykuł został pokazany od 31.01.2024 już 3377 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie cytaty Ci się przydają.

Leave a Reply