Home » Cytaty » Cytaty Mistrza Eckharta

Cytaty Mistrza Eckharta

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest niemiecki filozof Mistrz Eckhart.

Cytaty Mistrza Eckharta mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Mistrza Eckharta możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Mistrza Eckharta, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Mistrza Eckharta

***

Aby poznać istotę Boga w Jego wielkości, trzeba najpierw poznać istotę samego siebie w swojej małości, jako że nikt nie pozna Boga, kto wcześniej nie poznał siebie.
***
Pobożna modlitwa jest jakby złotą drabiną sięgającą do nieba, po której wchodzi się do Boga.
***
Niech się człowiek ćwiczy w przyzwyczajeniu swego umysłu do Boga, niech to czyni we właściwy sposób i z całym zaangażowaniem, a wówczas w jego wnętrzu będzie nieustannie rosło Boskie.
***
Najważniejszą godziną jest zawsze ta obecna! Najważniejszym człowiekiem jest zawsze ten, który akurat stoi przede mną! Dziełem najkonieczniejszym jest zawsze miłość!
***
Jeżeli przy pracy mniej masz Boga w sobie niż w kościele, to nie masz Go prawdziwie.
***
Człowiek może nie wiedzieć, czym Bóg jest, o ile wie, czym On nie jest.
***
Najszybszym rumakiem niosącym nas do doskonałości jest cierpienie.
***
Kto jest rzeczywiście dobry, jest taki we wszystkich miejscach i w każdym towarzystwie. Dobry ma bowiem zawsze przy sobie Boga, a kto Jego ma prawdziwie, ten ma Go wszędzie, zarówno na ulicy i wśród ludzi, jak w kościele, pustelni czy celi klasztornej.
***
Ludzie mniej powinni myśleć o tym, co powinni robić, a więcej o tym, czym powinni być.
***
Staraj się być człowiekiem, który zaczyna swoje życie.

Powyższy wpis został wyświetlony od 20.06.2023 już 7349 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się przydają.

Leave a Reply