Home » Cytaty » Cytaty Henry’ego Davida Thoreau’a

Cytaty Henry’ego Davida Thoreau’a

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest amerykański poeta Henry David Thoreau.

Cytaty Henry’ego Davida Thoreau’a mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Thoreau’a możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Henry’ego Davida Thoreau’a, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Henry’ego Davida Thoreau’a

Człowiek ma czas tylko na to, aby być maszyną.
***
Chciałbym, ażeby każdy z wielkim staraniem wybrał własną drogę i szedł naprzód właśnie nią, zamiast drogą ojca, matki czy sąsiada.
***
Cechą mądrości jest nie postępować w sposób desperacki.
***
Bez względu na koszty należy postępować sprawiedliwie z niewolnikami i Meksykanami.
***
Cóż za demon mnie opętał, że tak poprawnie się zachowywałem?
***
Celem pracującego nie powinno być zarabianie na życie czy też otrzymanie „dobrej pracy”, ale dobre wykonywanie danej roboty.
***
Bezpośrednim i naturalnym rezultatem przesadnego szacunku dla prawa jest sytuacja żołnierzy, których szeregi – pułkownik, kapitan, kapral, szeregowcy i cała reszta – widuje się maszerujące na wojnę, ale na przekór własnej woli, ba, na przekór własnemu zdrowemu rozsądkowi i sumieniu.
***
Ani przez chwilę nie jestem w stanie uznać za mój rząd tej organizacji politycznej, która jest jednocześnie rządem popierającym niewolnictwo.

Powyższy artykuł został pokazany od 21.01.2024 już 9970 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się przydają.

Leave a Reply