Home » Cytaty » Cytaty Georga Christopha Lichtenberga

Cytaty Georga Christopha Lichtenberga

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest niemiecki myśliciel Georg Christoph Lichtenberg.

Cytaty Georga Christopha Lichtenberga mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Lichtenberga możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Georga Christopha Lichtenberga, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Georga Christopha Lichtenberga

***

Chciałbym znać tytuł ostatniej w świecie książki.
***
Zakochani w sobie mają przynajmniej tę korzyść, że nie posiadają zbyt wielu rywali.
***
Ilu ludzi wyżywiła Biblia – komentatorów, drukarzy, introligatorów?
***
Do największych odkryć, na które wpadł rozum ludzki w nowszych czasach, należy moim zdaniem sztuka recenzowania książek bez ich czytania.
***
Padało tak silnie, że wszystkie świnie stały się czyste, a wszyscy ludzie brudni.
***
Nic nie przyczynia się bardziej do spokoju ducha niż brak własnych przekonań.
***
Jakże ponure jest wszystko bez ciebie. Świat wydaje mi się zimną, pustą izbą, a najnowsze rzeczy – jak gdybym je już ze trzy razy oglądał.
***
Można równie dobrze śnić nie śpiąc, jak spać nie śniąc.
***
Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?
***
Im niewinniejsza i pobożniejsza mina, tym większy drań.
***
Chciałbym odzwyczaić się od wszystkiego, móc wszystko od nowa widzieć, od nowa słyszeć, od nowa czuć. Przyzwyczajenie psuje naszą filozofię.
***
Królowie często sądzą, że motywami działalności ich generałów i admirałów są patriotyzm i oddanie koronie. O wiele częściej jednak bywa to jakaś dziewczyna czytująca gazety.

Powyższy wpis został wyświetlony od 25.12.2023 już 4289 razy! Mamy nadzieje, że nasze złote myśli Ci się przydają.

Leave a Reply