Home » Cytaty » Cytaty Charlesa Dickensa

Cytaty Charlesa Dickensa

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest angielski powieściopisarz Charles Dickens.

Cytaty Charlesa Dickensa mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Dickensa możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Charlesa Dickensa, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Charlesa Dickensa

Każdy wieloryb ma swoją wesz.
***
Są książki, których grzbiety i okładki stanowią najlepszą ich część.
***
Niedostatek wiedzy to rzecz niebezpieczna, lecz amatorska dobroczynność kryje w sobie stokroć groźniejsze niebezpieczeństwo.
***
Jeżeli nie potrafisz dojść prostą drogą do tego, by nie być pospolitym, to krzywą drogą na pewno do tego nie dojdziesz.
***
Duch ludzki, podobnie jak ciało, często nadmiernie tyje i niedomaga jedynie z racji zbyt wielkich wygód i, podobnie jak ciało, bywa skutecznie leczony środkami, które są bardzo przykre i niesmaczne.
***
Ważne jest nie to, co możemy zrobić, lecz to, co zrobić musimy.
***
Prawdziwym patriotą jest ten, który nie ze wszystkiego jest zadowolony w swej ojczyźnie, to człowiek, który pragnie i walczy o to, by w niej było lepiej.
***
Miłosierdzie zaczynamy od nas samych, sprawiedliwość – od innych.
***
Godność, a niekiedy nawet i świętość są bardziej kwestią surduta i kamizelki, niż się to niektórym wydaje.
***
Ciągnąć długo, ciągnąć silnie, ciągnijmy wszyscy razem.
***
Cała historia uczy, że okrzyk, błędnie zwany religijnym, bywa często podnoszony przez ludzi bez wszelkiej religii, w życiu codziennym depczących elementarne zasady dobra i zła, że poczyna się z nietolerancji…
***
Bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
***
Aby być niepospolicie uczonym, trzeba zacząć od pospolitego uczenia się.

Powyższy wpis został zobaczony od 09.02.2024 już 6841 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się przydają.

Leave a Reply