Home » Cytaty » Cytaty Antoniego Słonimskiego

Cytaty Antoniego Słonimskiego

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest polski poeta Antoni Słonimski.

Cytaty Antoniego Słonimskiego mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Słonimskiego możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Antoniego Słonimskiego, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Antoniego Słonimskiego

Wszystkim to tyle, co nikomu.
***

Ten jest z ojczyzny mojej. Jest człowiekiem.
***

Świat nie jest piłką footballową, Świat się podbija głową! głową! głową!
***

Serce w piersi zamiera, w oczach błyskawice… Przez chude, atramentem powalana palce Łzy spływają na książki pożółkłe stronice.
***

Oprócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew, fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Naród, który…
***

Zaczyna się od uczenia na pamięć bardzo słabego wierszyka Konopnickiej pt. Rota: Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz. Jest to dość minimalne jako program polityczny, oznacza to bowiem, że…
***

W szkole z ramy portretu, oczy łagodne i czyste Patrzą na młodość twoją. Oddać jej nie chcą zniszczeniu. Wieków dawnych nie żałuj, lepszych masz dziś gospodarzy!
***

Tęsknota, słowo zużyte otwarło mi swoją dal… Jak różne są rzeczy ukryte w króciutkim wyrazie żal.
***

Panowie, szlachta, bije grom!
***

Ojczyzna moja wolna, wolna… więc zrzucam z ramion płaszcz Konrada…
***
Nie umiesz błogo, Z spokojnym sercem spać w ojczyźnie.
***

Nie lubię wymiany poglądów. Zawsze na tym tracę.
***

Nieraz myślę o teoretycznych wypowiedziach, koniunkturalnych sądach zubożonych brakiem wyobraźni. Opinie i mniemania wygłaszane lekko i ze swadą, skonfrontowane nagle z brutalną rzeczywistością słabną, tracą na sile, odpadają, aby wreszcie…
***

Nikt nie podjąłby się zrobienia najprostszego zegara odmierzającego tylko godziny, a każdy podejmie się tworzenia praw regulujących wszystkie stosunki ludzkie.
***

Mięso armatnie ma też prawo głosu.
***

Ludzie, którzy przemawiają uroczyście jak marmurowe kolumny głęboko wyciętymi w nich napisami, okazują się często słupami, na których czas nakleja reklamowe afisze.
***

Nie należy być dumnym z tego, że się czegoś nie rozumie.
***

Małe, ale gustowne.
***

Mała odwaga walczy z przeciwnymi zamiarami, wielka odwaga walczy z faktami dokonanymi, z którymi większość ludzi się godzi.
***

Ogłaszam alarm dla miasta Warszawy. Niech trwa!

Powyższy artykuł został pokazany od 12.01.2023 już 7056 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się przydają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*