Home » Cytaty » Cytaty z książki Gwiazd naszych wina

Cytaty z książki Gwiazd naszych wina

Filmy, seriale, czy książki pełne są kultowych kwestii. Każdy z nas ma swoje ulubione dzieła, które czyta lub ogląda wiele razy. Bohaterowie wypowiadają tam słowa, z którymi możemy się utożsamiać.

Do codziennego języka przeszło już wiele z książki Gwiazd naszych wina. Sprawdź zestaw, który dla Ciebie przygotowaliśmy i wyślij lub umieść jeden z cytatów na portalach społecznościowych.

Każdy z cytatów z książki Gwiazd naszych wina możesz wysłać dowolnym komunikatorem (WhatsApp, Telegram, Instagram, czy Messenger). Możesz tez go umieścić na swoim profilu na Facebooku, Twitterze, czy Instagramie.

Cytaty z książki Gwiazd naszych wina

To tylko nasza, a nie gwiazd naszych wina.

***

Czasami trafiasz na książkę, która przepełnia cię dziwną ewangeliczną gorliwością oraz niezachwianą pewnością, że roztrzaskany na kawałki świat nigdy już nie będzie stanowił całości, dopóki wszyscy żyjący ludzie jej nie przeczytają. Ale są też dzieła takie jak Cios udręki, o których nie możesz opowiadać innym, książki tak rzadkie i wyjątkowe, i twoje, że dzielenie się nimi wydaje się niemalże zdradą.

***

Nie masz wpływu na to, że ktoś cię zrani na tym świecie, staruszku, ale masz coś do powiedzenia na temat tego, kim ta osoba będzie. Podoba mi się mój wybór.

***

Na tym świecie jest tylko jedna rzecz okropniejsza niż umieranie na raka w wieku szesnastu lat, a jest nią posiadanie dziecka, które na tego raka umiera.

***

Ból jest jak tkanina. Im silniejszy tym cenniejszy.

***

Naprawdę myślałem, że ona umrze, zanim zdołam jej powiedzieć, że ja też umieram.

***

Ale ja wierzę w prawdziwą miłość, wiesz? Nie uważam, że wszyscy muszą mieć oboje oczu, nie chorować i tak dalej, ale każdy powinien przeżyć prawdziwą miłość, a ona powinna trwać przynajmniej do końca jego życia.

***

Choć świat nie został stworzony dla ludzi, my zostaliśmy stworzeni dla niego.

***

To byłby dla mnie zaszczyt, gdybyś złamała mi serce.

***

Wydawało się, że to było całe wieki temu, jakbyśmy przeżyli krótką, ale mimo to nieskończoną wieczność. Niektóre wieczności są większe niż inne.

***

Niektóre nieskończoności są większe niż inne.

***

Nieważne, jak mocno się odbijasz, nieważne, jak wysoko wzlatujesz, nigdy nie uda ci się zrobić pełnego obrotu.

***

Ból domaga się, byśmy go odczuwali.

***

Augustus Waters gadał tak dużo, że przerwałby mi nawet na własnym pogrzebie.

***

Ślady, które ludzie pozostawiają po sobie, zbyt często są bliznami.

***

Nie uważam, że wszyscy powinni mieć oboje oczu, nie chorować i tak dalej, ale każdy powinien przeżyć prawdziwą miłość, a ona powinna trwać przynajmniej do końca jego życia.

***

Panie, daj mi siłę, abym zmienił to, co zmienić mogę; daj mi cierpliwość, abym zniósł to, czego zmienić nie mogę, i daj mi mądrość, abym odróżnił jedno od drugiego.

***

Moje idee to gwiazdy, których nie potrafię ułożyć w konstelacje.

***

Tak cię pochłania bycie sobą, że nie masz nawet pojęcia, jaka jesteś nadzwyczajna.

***

Świat nie jest instytucją zajmującą się spełnianiem życzeń.

Powyższy artykuł został wyświetlony od 05.02.2024 już 4178 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się przydają.

Leave a Reply