Home » Cytaty » Cytaty o bezpieczeństwie

Cytaty o bezpieczeństwie

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o bezpieczeństwie i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do bezpieczeństwa, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o bezpieczeństwie

***

Olga Tokarczuk
Dom bowiem zaczyna być wtedy, gdy jego ściany zamkną w sobie kawał przestrzeni. Ta zamknięta przestrzeń jest duszą domu.
***
George Washington
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują.
***
Lew Tołstoj
Człowiek nie powinien dawać dobrowolnie rządom podatków, ani pośrednich, ani bezpośrednich, także nie powinien korzystać z pieniędzy, zbieranych przez podatki, w formie pensji, emerytury, gratyfikacyi itp. ani też z instytucyi…
***
George Eliot
Cóż to za nieopisana ulga, mieć poczucie bezpieczeństwa przy innej osobie, nie musieć ważyć myśli, ani mierzyć słów, lecz wylewać je wszystkie z siebie wiedząc, że wierna dłoń przyjmie je…
***
Albert Einstein
Im więcej dany kraj produkuje broni, tym mniej bezpieczny się staje – ten, kto ma broń, stanowi cel ataku.
***
Richard Edgar Pipes
Tylko państwa demokratyczne z poczuciem patriotyzmu w narodzie są państwami stabilnymi.
***
Adolf Dygasiński
Gdzie jest zbyt dobrze, tam nie może być zbyt bezpiecznie.
***
Lew Tołstoj
Bezpieczeństwo i dobro zapewnia społeczeństwu tylko moralność jego członków; podstawą zaś jej jest miłość wykluczająca przemoc.
***
Aleksander Dumas (ojciec)
– Sądzisz pan zatem, że mam powody do obaw?– Mój Chłopcze, człowiek zasypiający na minie z zapalonym lontem może się uważać za bezpiecznego w porównaniu z tobą.
***
Benjamin Franklin
Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność.

Powyższy wpis został zobaczony od 18.01.2024 już 1780 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie cytaty Ci się przydają.

Leave a Reply