Home » Cytaty » Cytaty Ericha Marii Remarque

Cytaty Ericha Marii Remarque

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest niemiecki pisarz Erich Maria Remarque.

Cytaty Ericha Marii Remarque mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Remarque możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Ericha Marii Remarque, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Ericha Marii Remarque

***

W miłości niezbędna jest pewna doza naiwności.
***
Pokora. Cóż to pomoże? Walczyć, walczyć – oto jedyne hasło w tej szarpaninie, której człowiek tak czy owak musi ulec. Walczyć o tę odrobinę, którą się kocha. Pokory może się człowiek nauczyć mając siódmy krzyżyk na karku.
***
Cóż wymaga mniej pożywki, niż nadzieja?
***
Hiena zawsze pozostanie hieną. Człowiek jest o wiele bardziej skomplikowany.
***
Kiedy obok ciebie ktoś umiera – ty tego nie czujesz. To jest nieszczęście świata. Litość nie jest cierpieniem. Litość jest skrytym zadowoleniem z cierpienia innych. Uczuciem ulgi, że to nie nas spotyka ani kogoś nam drogiego.
***
Lepiej jest umrzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wtedy, kiedy człowiek chce już tylko umrzeć.
***
Trzeba zaczynać od najskromniejszego szczęścia. Wówczas przychodzi częściej.
***
Miłość, która zaprawdę rzadko występuje w życiu w stanie czystym, po śmierci jaśnieje na wszystkie strony i jest najczęstszym z uczuć.
***
Czego nie można dostać, wydaje się zawsze lepsze niż to, co się ma. Na tym polega romantyka i idiotyzm ludzkiego życia.
***
W miłości nie ma czego wybaczać.
***
W życiu najbardziej warto dążyć do tego, by móc wybrać moment własnej śmierci, choćby po to, żeby nie mogła zatłuc człowieka jak szczura ani zgasić go czy udusić, kiedy nie jest gotowy.
***
Życie wydaje się kochać paradoksy – kiedy człowiek sądzi, że jest zupełnie bezpieczny, wtedy jest zawsze śmieszny i w każdej chwili grozi mu wypadek – ale kiedy wie, że jest stracony, życie zasypuje go prezentami. Nie trzeba wcale o to zabiegać – chodzi za człowiekiem jak pies.
***
Dla mężczyzn palenie jest potrzebą, u kobiet to kokieteria.
***
Przyjrzyjmy się naszym poplątanym, rozproszonym instynktom. Uważamy, że to rozum.
***
I tylko w jednym różnicie się od Boga – Bóg wie wszystko, a wy wszystko wiecie lepiej.

Powyższy wpis został zobaczony od 02.01.2024 już 8975 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply